Güncel Haberler

450 bin lira dolandırdılar, 4,5 milyon lira ceza ödeyecekler

Kaza 29 Ağustos 2022'de İstanbul'da meydana geldi. Kendilerini polis olarak tanıtan 3 kişi, aradıkları kadına, eşinin suça karıştığını ve cezaevine gireceğini, evdeki paranın incelenmek üzere kendilerine teslim edilmesi gerektiğini söyledi. Evinde 450 bin lira civarındaki döviz ve altını bu kişilerin istediği yere bırakan kadın, kısa sürede dolandırıldığını anlayınca durumu polise bildirdi.

İçerisinde döviz ve altın bulunan 3 şüpheli polis tarafından kısa sürede yakalandı. Tutuklu 3 sanığa yerel mahkeme tarafından 7 yıl 6 ay hapis ve 1 milyon 500 bin lira para cezası verildi.


Yargıtay kararı onayladı

Sanıklar daha sonra avukatları aracılığıyla itirazda bulunarak karara itiraz etti.

Bölge Adliye Mahkemesi esasa ilişkin itirazın reddine karar verdi. Sanıklar daha sonra Yargıtay'a itirazda bulundu. Temyiz talebini inceleyen Yargıtay XI. Ceza Dairesi, temyiz talebini esastan reddederek tedbirin onanmasına karar verdi.

Yargıtay, karar gerekçesinde, yargılama sırasındaki işlemlerin usule ve hukuka uygun olarak yürütüldüğünü belirtti. Ayrıca eylemlerin sanıklar tarafından gerçekleştirildiğinin tespit edildiği, vicdani kanaatin dava dosyasında yer alan belge ve bilgilere göre kesin verilere dayandığı, sanıkların cezai nitelikleri ve bunlara ilişkin yaptırımların da belirtildiği tespit edildi. Eylemler doğru bir şekilde belirlendi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş