Güncel Haberler

ABD Başkanı Biden açıkladı: Gazze’ye havadan insani yardım atmaya başlayacağız

Amerika Başkanı Joe Biden, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile Beyaz Saray’da bir araya geldi. Biden, Oval Ofis toplantısı sırasında yaptığı basın açıklamasında, dün yardım bekleyen Filistinlilere yönelik saldırıya değinerek, saldırıyı “trajik ve endişe verici bir olay” olarak nitelendirdi. Biden, şunları söyledi: “Can kaybı yürek parçalayıcıdır. “İnsanlar o kadar çaresiz ki masum insanlar kendilerini korkunç bir savaşın ortasında buluyor, ailelerini geçindiremiyor” dedi.

ABD’nin Gazze Şeridi’nde daha fazlasını yapması gerektiğini vurgulayan Biden, “Önümüzdeki günlerde Ürdün ve diğer ülkelerdeki dostlarımızla birlikte hava yardımı yapacağız.”

AW153376_04

Bölgeye karayolu sevkiyatını artırmak ve İsrail’in yardım ulaştırmasını kolaylaştırmak için çabalayacaklarını söyleyen Biden, şöyle konuştu: “Bahane yok çünkü gerçek şu ki Gazze’ye gelen yardım yeterli değil. Masum hayatlar tehlikede, çocukların hayatları tehlikede. Daha fazla yardım alana kadar beklemeyeceğiz. “Sadece birkaç tır değil, yüzlerce tır göndermeliyiz” dedi.

(İHA)Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Korkunç!  Bisiklet sürerken buldu 'Çorap giyen bir ayak gördüm'Korkunç! Bisiklet sürerken buldu ‘Çorap giyen bir ayak gördüm’
Son dakika |  Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya'da açıklamalarda bulundu!Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya’da açıklamalarda bulundu!
Özgür Özel'den tartışmalı açıklama!  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu: Murat Kurum'un adaylıktan çekilmesiÖzgür Özel’den tartışmalı açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu: Murat Kurum’un adaylıktan çekilmesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş