Güncel Haberler

Dünyanın gözü İran ve İsrail’e çevrildi! Bölgede tansiyon yükseldi, ABD’li Senatörün dikkat çeken ‘Orta Doğu’ paylaşımı: “1973’ten bu yana…”

İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam'daki İran konsolosluğunu hedef almasıyla bölgede gerginlik daha da arttı. İsrail, İran'ın açıklamasına “cezalandıracağız” diyerek sert yanıt verdi.

“SON DERECE HAZIRIZ”

İsrail'den yeni bir açıklama geldi. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) sözcüsü Daniel Hagari, yaptığı açıklamada, İran'dan gelebilecek olası saldırılara yönelik hazırlıklara değinerek, şunları söyledi: “Çeşitli senaryolara karşı tetikteyiz ve son derece hazırlıklıyız. Sürekli durumu değerlendiriyoruz. “IDF'nin sahip olduğu çeşitli yetenekleri kullanarak stratejik ortaklarımızla birlikte saldırmaya ve savunmaya hazırız” dedi.

“1973'TEN BERİ…”

Ancak Florida'dan ABD Senatörü Marco Rubio'nun tutumu dikkat çekti. Rubio, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “İran, kendi topraklarından İsrail'e karşı geniş çaplı bir saldırı başlatmak istiyor. İsrail, İran içinden daha da şiddetli bir karşı saldırıyla hemen karşılık verecek. Bundan sonra olacaklar en tehlikelisi olacak” dedi. Ortadoğu'da 1973'ten bu yana yaşanan an” yorumunu yaptı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
1177 kaçak göçmen yakalandı!1177 kaçak göçmen yakalandı!
Motosikletli kuryeye saldırı!  5 kez bıçaklandıMotosikletli kuryeye saldırı! 5 kez bıçaklandı
22 yaşındaki Fatih dokuzuncu kattan atlayarak intihar etti!  Mavi Balina kabusu geri mi döndü?22 yaşındaki Fatih dokuzuncu kattan atlayarak intihar etti! Mavi Balina kabusu geri mi döndü?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş